Wybierz swój list od seniora

Zostań Świętym Mikołajem i wybierz list od Seniora, którego potrzeby i marzenia chcesz zrealizować. Wybór listu wiąże się nie tylko z przygotowaniem materialnego podarunku, ale przyczynia się również do walki z samotnością towarzyszącą podopiecznym placówek opiekuńczych oraz pozwala im przypomnieć sobie dziecięcą radość magii Świąt.

Jak to działa?

Drogi Święty Mikołaju, poniżej czeka na Ciebie pula listów napisanych przez Seniorów i osoby z niepełnosprawnościami, zamieszkujące placówki opieki długoterminowej, takie jak Domy Pomocy Społecznej, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze czy Placówki Dziennego Pobytu i im podobne, które zgłosiły się do udziału w naszej inicjatywie*. Możesz wybrać te, których spełnienie przyniesie Ci najwięcej radości. Pamiętaj, że każdy list to indywidualne marzenia konkretnego Seniora, bądź osoby z niepełnosprawnością, a misją akcji jest zadbanie o to, by obdarowani mogli poczuć się wyjątkowo. Dlatego tak istotne jest stworzenie prezentu w pełni odpowiadającego na treść listu.
Po wybraniu listu i uzupełnieniu danych, Elfy dostarczą na wskazany przez Ciebie adres e-mail potwierdzenie przypisania listu oraz wszelkie informacje niezbędne do realizacji paczki. Te dane znajdziesz również po zalogowaniu się na swoje konto w zakładce ,,Moje listy”.

Kiedy skompletujesz paczkę i będzie ona już gotowa do wysłania, nie zapomnij potwierdzić realizacji prezentu na swoim koncie w zakładce ,,Moje listy”. Po zatwierdzeniu, upewnij się, że Renifery dostarczą prezent pod właściwy adres. Paczka musi być wysłana na adres placówki, w której przebywa nadawca wybranego przez Ciebie listu.

*Inicjatywa Święty Mikołaj dla Seniora powstała w 2018 roku z chęci i potrzeby pomocy osobom starszym i samotnym, zamieszkującym domy opieki. Na przestrzeni lat i kolejnych edycji akcji, okazało się jednak, że tego typu placówki, poza osobami w podeszłym wieku, zamieszkują także osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz fizycznymi, także młodsze. Z uwagi na cel projektu, którego głównymi założeniami są: walka z samotnością i wykluczeniem, zwrócenie uwagi na potrzeby placówek opiekuńczych, a przede wszystkim chęć budowania i dzielenia się tym, co dobre i piękne, zamiast dzielenia ludzi na starszych i młodszych, organizatorzy akcji zadecydowali o objęciu akcją każdej osoby zamieszkującej ośrodki opieki długoterminowej (które zgłosiły się do udziału w akcji), bez względu na wiek. Dlatego też, wśród zgromadzonych na tej platformie listów (zweryfikowanych przez Fundację), znaleźć można także marzenia osób młodszych, które z uwagi na swój stan zdrowia lub samotność, przebywają w placówkach opiekuńczych.

Harmonogram

27.10.2023- publikacja listów na stronie
8-10.11.2023 - potwierdzenie realizacji paczki
13.11.2023 - powtórna publikacja listów niepotwierdzonych
19-21.11.2023 - potwierdzenie realizacji listów, które powróciły
do 28.11.2023 - dostarczenie paczek do placówek
06.12.2023-24.12.2023 - finały w placówkach
06.12.2023-13.01.2024 - fotorelacje od placówek

Wybierz jeden list lub więcej

przekaż wsparcie

partnerzy

Strona internetowa współfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030
Nie ma listów?
Sprawdź tu jak pomóc