o inicjatywie

Od 2018 roku zapraszamy do akcji domy pomocy społecznej i placówki opieki, zachęcając ich podopiecznych do pisania listów ze swoimi potrzebami i marzeniami, które poprzez naszą stronę internetową będą mogły trafić do Świętych Mikołajów, czyli ludzi o wielkich sercach. Chociaż wiemy, że często podarki są dla Seniorów spełnieniem wielu ich podstawowych potrzeb, to wierzymy, że prawdziwym prezentem, realizowanym w ramach akcji są łzy wzruszenia, pokonywanie samotności, budowanie relacji i dostrzeżenie drugiego człowieka. Nie mamy wątpliwości, że to właśnie te prezenty tworzą magię świąt... nie tylko dla Seniorów, ale także dla każdego Świętego Mikołaja, który wybrał list.

fundacja
„Święty Mikołaj dla Seniora”
krs
0000867827
regon
387468915
numer konta
78 1090 1043 0000 0001 4716 1348
IBAN
PL78109010430000000147161348
kontakt@swietymikolajdlaseniora.pl
facebook instagram linkedin

założyciele

założyciele o inicjatywie

Jako ekipa Świętego Mikołaja wierzymy, że marzenia się spełniają.
Zaczynając naszą przygodę w 2018 roku, pragnęliśmy wesprzeć 70 Seniorów z warszawskiego domu pomocy społecznej. Już w 2020 roku, podczas III edycji, dotarliśmy aż do 31 miast, realizując podarki dla 4.673 Seniorów i podopiecznych, bo ponownie uwierzyliśmy w Świętego Mikołaja, czyli w Was. Dziś marzeniem i celem naszej Fundacji jest dotarcie do wszystkich Seniorów w placówkach prywatnych i publicznych w Polsce. To jest nasz osobisty list do Świętego Mikołaja.

Zależy nam na tym, by przypominać wszystkim ludziom o obecności osób starszych, schorowanych i samotnych. Wierzymy, że nagłaśniając problem pomożemy jednocześnie tym wszystkim potrzebującym odzyskać wiarę w dobro, przypomnieć sobie i magii Świąt i dziecięcej radości. Zależy nam na indywidualnym podejściu do potrzeb i marzeń Seniorów. Wiemy, że wręczanie prezentów przygotowanych i dedykowany z myślą o danej osobie sprawia, że czuje się ona ważna i dostrzeżona.

Brak jest inicjatyw dedykowanych Seniorom i podopiecznym placówek opieki. Zależy nam na wspieraniu właśnie tej grupy osób, która staje się coraz bardziej marginalizowana. Skromność tych ludzi często nie pozwala im prosić o pomoc innych, w wyniku czego ze swoją chorobą, czy samotnością mierzą się po cichu. Świadomość, że jesteśmy jedyną inicjatywą skierowaną bezpośrednio do osób przebywających w placówkach opiekuńczych, motywuje nas do jeszcze intensywniejszej pracy i działania na coraz większą skalę, dlatego nie przestajemy się rozwijać.

podsumowanie

2018 2019 2020 2021

liczba
miast

ilość
placówek

suma Seniorów
i podopiecznych

całkowita kwota
wsparcia

darczyńców
Mkołajów

całkowita Wartość
prezentów

wsparcie

obszar działania

mapa miast o inicjatywie

jak możesz wesprzeć

logo
jak możesz wesprzeć ikona

Wybierz list od seniora

W zakładce wybierz list znajdziesz listy z marzeniami i potrzebami, napisane przez podopiecznych placówek zrzeszonych w ramach akcji. Możesz wybrać jeden lub więcej listów i zrealizować indywidualny prezent, dedykowany wybranej osobie, który zostanie jej wręczony w dniu finału akcji.

Zostań wolontariuszem/szką

Jeżeli czujesz, że chciałbyś zaangażować się bezpośrednio w organizację akcji i działania w ramach Fundacji i dysponujesz czasem, który możesz na to poświęcić, zgłoś się do nas: kontakt@swietymikolajdlaseniora.pl

Zostań partnerem akcji

Jeśli zarządzasz marką, która podziela podobne wartości do tych, które realizujemy w ramach akcji i chcesz zjednoczyć siły działając na rzecz wspólnej idei, możesz zostać naszyn partnerem lub sponsorem. W zależności od kształtu współpracy Twoja marka może zostać sponsorem tytularnym lub pojawiać się w materiałach promocyjnych, w naszej komunikacji oraz social mediach, a Twoje logo zostanie opublikowane na stronie inicjatywy. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktujesz się z nami poprzez: kontakt@swietymikolajdlaseniora.pl

Przekaż wsparcie finansowe

Dostępna jest również możliwość przekazania wsparcia finansowego na wybraną kwotę. Zebrane w ten sposób fundusze pomogą nam działać dalej i spełniać marzenia Seniorów w trakcie akcji oraz przez cały rok. Każda złotówka przyczynia się do uśmiechu kolejnego Seniora w Polsce, a dzięki Twojej pomocy, możemy takich uśmiechów wywołać jeszcze więcej.

jak możesz wesprzeć ikona
wybierz list
Zostało
0000
listów z
0000
przekaż wsparcie

relacje mikołajów

Pierwszy raz wzięliśmy udział w tej akcji i jestem pewna, że nie ostatni. :) Podopieczni Fundacji proszą o drobne upominki, nie trzeba wiele, by sprawić komuś radość w tym świątecznym czasie. <3
Urszula 2022 Wrocław
To dla mnie druga edycja. Za każdym razem czytanie listów od seniorów mnie bardzo wzrusza. Cieszę się, że mogę pomóc i być Mikołajem. Mam nadzieję, że przygotowana paczka sprawi wiele radości :)
Aleksandra 2022 Nakło nad Notecią
Bardzo ciesze sie ze wzielam udzial w akcij w kolejnym roku bede chciala byc mikolajem napewno dla paru osob ❤️🥹🎄
Weronika 2022 Wrocław
W tym roku po raz 2 obdarowuję, jestem tak samo wzruszona jak w '21! Jestem też wdzięczna, że dowiedziałam się o tej akcji! Mam nadzieję, że na twarzy Pani Alicji pojawi się uśmiech!
Zuzanna 2022 Piła

partnerzy